Pomůžeme vám s výběrem

Měření rychlosti proudění vzduchu a plynů

Snímače rychlosti proudění vzduchu pro průmysl, vzduchotechniku a čisté prostory, pracující na principu termodynamického senzoru.

Portfolio E+E Elektronik zahrnuje snímače, sondy a ruční měřiče pro rozličné aplikace:

  • Čisté prostory a řízení laminárního proudění: vysoká přesnost již od 0,15 m/s (30 ft/min).
  • Topení, ventilace a klimatizace (HVAC): přesné a spolehlivé měření do 20 m/s (4 000 ft/min), stabilita a vysoká odolnost proti znečištění.
  • Řízení průmyslových procesů: výjimečná přesnost a spolehlivost až do 40 m/s (8 000 ft/min) při teplotním rozsahu -40...120 °C (-40...248°F).

Princip měření

Měřiče rychlosti proudění vzduchu E+E elektronik jsou založené na principu termického anemometru. Využívají snímací prvky E+E vyráběné nejmodernější technologií zvanou thin film. Ty díky své koncepci a minimální hmotnosti vynikají rychlou odezvou a vysokou citlivostí, dokonce i při velmi malé rychlosti proudění, která je typická pro čisté prostory nebo řízení laminárního proudění.

Design měřicí hlavy snímačů a sond umožňuje velmi přesné měření i při vysoké rychlosti proudění v průmyslových procesech. Díky tvaru, velikosti a použitým materiálům jsou jsou thin film senzory E+E vysoce odolné vůči znečištění a korozivním složkám. Díky moderní technologii výroby vysokotlakým litím jsou snímací prvky E+E určené pro náročné prostředí velmi stabilní a odolné vůči znečištění a prachovým částicím.

Čekejte prosím...
cross