Pomůžeme vám s výběrem

Měření průtoku a spotřeby vzduchu a plynů

 

Stlačený vzduch je nejdražší formou energie ve výrobních závodech. Přesné měření jeho okamžitého průtoku a celkové spotřeby je - spolu s měřením rosného bodu - základním krokem k zajištění technologické kvality i finančních úspor.

Průtokoměry stlačeného vzduchu a plynů jsou spolu se snímači rosného bodu součástí portfolia měřicí techniky pro stlačený vzduch od E+E Elektronik. Zvládají měření na potrubí DN15 až DN700 a mají vysoký měřicí rozsah. Umožní vám tedy monitoring spotřeby stlačeného vzduchu od celé kompresorovny až po jednotlivé stroje, od zachycení drobných úniků až po přesné měření maximálního průtoku. Díky unikátnímu způsobu montáže není žádný problém je kdykoli přemístit či odeslat ke kalibraci v akreditované laboratoři výrobce, nebo dokonce vytvořit měřicí místo bez odstávky systému se stlačeným vzduchem.

V potrubí DN40 až DN80 zvládají průtokoměry E+E Elektronik měřit při tlaku až 40 bar, pro potrubí DN15 až DN25 jsou zase k mání i ve verzi bez olejů a tuků pro měření průtoku a spotřeby kyslíku.

Čekejte prosím...
cross