Pomůžeme vám s výběrem

humimeter RH5.1 - OEM vlhkoměr pro stohy papíru

OEM vlhkoměr pro měření vlhkosti, teploty a rosného bodu ve stozích papíru a monitoring vzduchu ve skladech papíru a tiskárnách více


3
user-tie-solid Výhradní zastoupení E+E Elektronik a zastoupení Schaller
help Pomoc s výběrem - chceme pro vás funkční řešení
naklic Zakázkový vývoj a výroba elektroniky a jednoúčelových strojů

Popis produktu

Rychlé a snadné měření vlhkosti papíru s vlhkoměrem pro stohy papíru humimeter RH5.1:

 

 

Vlastnosti / výhody

 • Rychlé a uživatelský přívětivé měření vlhkosti ve stozích papíru
 • Snížení nákladů a snadná dokumentace
 • Krátká stabilizační doba
 • Účinný, přenosný přístroj pro měření vlhkosti papíru, využívající moderní technologii senzoru
 • Snadné uložení změřených hodnot přímo do paměti vlhkoměru
 • Optimální řešení pro kontrolu a dokumentaci kvality
 • Menu v jazycích: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština, portugalština, čeština, polština, ruština a mezinárodní

 

Objednací kód: artikl 11994 humimeter RH5.1 - OEM vlhkoměr pro stohy papíru

 

humimeter RH5.1 - ruční vlhkoměr papíru se zásuvnou sondou pro stohy

Vlhkoměr papíru humimeter RH5.1 je profesionálním nástrojem pro měření vlhkosti papíru ve stozích.  K určení vlhkosti papíru stačí vsunout sondu do stohu a nechat ji tam po krátký stabilizační čas. Vlhkoměr zobrazí na displeji výsledek měření během několika vteřin.

Prostřednictvím integrovaného dataloggeru mohou být naměřené hodnoty uloženy přímo do vlhkoměru a opatřeny doplňujícími informacemi. Je zde také možnost automatického ukládání. Tato funkce automaticky ukládá naměřené hodnoty v nastavitelných časových intervalech.

Pro vyhnutí se poškození zásuvné sondy vlhkoměru humimeter RH5 při jeho použití pro těžké stohy papíru jsou tu volitelný tunel pro zavedení sondy do těžkého stohu a nástroj pro následné vyjmutí tunelu. Tunel se zasune do stohu a následně umožní zavedení sondy vlhkoměru a měření bez nežádoucího ovlivnění výsledku. Po vyjmutí sondy vlhkoměru se použije nástroj pro vyjmutí tunelu.

Vlhkoměr humimeter RH5 měří kromě vlhkosti i teplotu a používá ji pro výpočet rosného bodu. Rozsah měření teploty je od -10 °C do +60 °C a naměřená hodnota může být zobrazena ve °C nebo °F.

Kalibrovaný rozsah měření vlhkosti je u vlhkoměru humimeter RH5.1 od 10 % do 90 % relativní vlhkosti. Při měření zásuvnou sondou uvnitř stohu papíru je relativní vlhkost vzduchu rovna vlhkosti papíru. Vlhkoměr humimeter RH5.1 se samozřejmě hodí i pro měření relativní vlhkosti vzduchu v prostoru.

 

Rozdíl mezi vlhkoměry humimeter RH5 + humimeter RH5.1 a humimeter RH6

Vlhkoměry humimeter RH5 a humimeter RH5.1 měří rovnovážnou relativní vlhkost papíru. Jedná se o procentuální poměr vodních par obsažených v papíru ku maximálnímu množství vodních par, které papír může absorbovat bez výskytu kondenzace. Fyzikálně vlhkoměry měří relativní vlhkost vzduchu, která je však uvnitř stohu papíru rovna relativní vlhkosti papíru.

Vlhkoměr humimeter RH6 přidává funkci výpočtu rovnovážného obsahu vody v papíru. Ten vyjadřuje procentuální poměr mezi hmotností vodních par obsažených v papíru ku hmotnosti papíru jako celku. Předpokladem pro přesný výsledek je zvolení správné gramáže papíru v menu vlhkoměru a měření uvnitř stohu papíru, kde je relativní vlhkost vzduchu i papíru srovnaná.

Funkci výpočtu rovnovážného obsahu vody v papíru lze využít i pro předpověď výsledného obsahu vody v papíru ve skladovacích prostorách. Stačí opět zvolit příslušnou gramáž papíru a změřit vzduch v místech, kde bude papír skladován. Vlhkoměr z relativní vlhkosti a teploty vzduchu vypočte obsah vody, na kterém se papír v takovém vzduchu ustálí.

Technické parametry

Výrobce: Schaller
Kategorie: Vlhkoměry na papír, lepenku a karton
Dostupnost: do 2 týdnů

 

 • Měření relativní vlhkosti 0 až 100 %, rozlišení 0,1 % RV
 • Kalibrace pro relativní vlhkost: 10...90 % RV s přesností ±2 % RV (při 25 °C)
 • Měření teploty -10 až +60 °C, rozlišení 0,1 °C, 14 až 140 °F
 • Teplota zobrazena ve °C nebo °F
 • Kalibrace pro teplotu: přesnost ±0,3 °C (při 25 °C)
 • Měření rosného bodu -55 až +60 °C, rozlišení 0,1 °C, -67 až 140 °F
 • Funkce zmrazení hodnoty na displeji, manuální uložení hodnoty
 • Automatické ukládání s pamětí pro až 10 000 identifikovatelných záznamů
 • Rozsah dodávky: vlhkoměr humimeter RH5 a baterie

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů. Vyplněné osobní údaje budeme zpracovávat za účelem zpracování vaší poptávky nebo dotazu. Díky tomu vám budeme moci co nejdříve odpovědět a vyřešit váš požadavek. Pro více informací klikněte zde.

Pomůžeme vám

Pomůžeme vám s výběrem

Zavolejte technickou podporu na telefonu 727 946 254 nebo pište mail na stransky@tcele.cz

Čekejte prosím...
cross