Pomůžeme vám s výběrem

CO2 Guard 10 - senzor pro měření CO2 ve školách, kancelářích a domácnosti

Interiérový senzor CO2 Guard 10 poskytuje spolehlivou optickou a akustickou indikaci koncentrace CO2 ve vzduchu uvnitř místnosti. Lze jej namontovat na zeď nebo volně umístit například na stůl a je napájený bateriemi. Je tak ideálním, uživatelsky přívětivým řešením pro sledování kvality vzduchu a s ní spojené pravidelné větrání. více


2
user-tie-solid Výhradní zastoupení E+E Elektronik a zastoupení Schaller
help Pomoc s výběrem - chceme pro vás funkční řešení
naklic Zakázkový vývoj a výroba elektroniky a jednoúčelových strojů

Popis produktu

CO2 Guard 10 měří koncentraci CO2 v okolním vzduchu, která je parametrem tzv. pohody prostředí. Úroveň koncentrace CO2 je indikována barevnými LED a slouží jako ukazatel potřeby větrání, např. otevřením oken.

Adekvátní ventilace a kvalita vnitřního vzduchu je základem pro zdravé životní i pracovní prostředí. V prostorech s vyšší hustotou osob, správná kvalita vnitřního vzduchu významně snižuje riziko přenosu kapénkových infekcí. Přiměřeně nízká koncentrace CO2 ve vzduchu v místnosti umožňuje optimální fungování organismu, plné soustředění a vyšší jak fyzický, tak psychický výkon a pohodu. Ventilace založená na aktuální hladině CO2 navíc znatelně šetří náklady na energie.

Měření
CO2 Guard 10 využívá měřicí princip NDIR (non-dispersive infrared) s dvojitou vlnovou délkou a autokalibrací, což vede k vynikající dlouhodobé stabilitě dokonce i v náročném, znečištěném prostředí. Tlaková a teplotní kompenzace pomocí integrovaných čidel zaručuje vysokou přesnost měření bez ohledu na lokalitu (nadmořskou výšku), počasí a okolní prostředí.

Univerzálnost
CO2 Guard 10 může být namontován na stěnu, nebo použit jako přenosný měřič pro volné umístění na stůl, nábytek, parapet či jinou plochu. Stojánek pro volné umístění je součástí dodávky.

Uživatelská přívětivost
CO2 Guard 10 je bezúdržbový. Napájení bateriemi umožňuje použití kdekoli bez nutnosti hledání zásuvky nebo jakýchkoli elektroinstalačních prací. Nutnost výměny baterií je signalizována blikáním všech LED.

Vizuální a akustická signalizace
Zelené, žluté a červené LED indikují aktuální úroveň CO2. Přechod koncentrace do vyšší úrovně je navíc doprovázen krátkým pípnutím.

Široký měřicí rozsah
6 úrovní koncentrace CO2 indikovaných LED je adekvátních pro všechna běžná vnitřní prostředí, od nízké po vysokou koncentraci CO2. Nízká koncentrace CO2 je typická pro obytné a komerční prostory dle normy EN 13779. Vysoká koncentrace CO2 se typicky vyskytuje v prostorách s vysokou hustotou osob, jako jsou například školní třídy.

Dlouhá životnost baterií
Sada 4 běžně dostupných baterií vydrží typicky 6 měsíců při pokojové teplotě. Nacvakávací kryt umožňuje snadnou výměnu baterií bez speciálního nářadí.

Vlastnosti / výhody

  • Měřicí technologie NDIR s dvojitou vlnovou délkou a autokalibrací
  • Tlaková a teplotní kompenzace
  • Optická a akustická indikace koncentrace CO2
  • Nízká spotřeba energie, dlouhá životnost baterií
  • Možnost montáže na zeď i volného umístění na plochu

Technické parametry

Výrobce: E+E Elektronik
Kategorie: Detektory, alarmy a spínače CO2
Dostupnost: skladem
Zaměření: interiérové snímače

 

Měřicí rozsah:

0...5 000 ppm

Napájení:

4 alkalické baterie AAA 1,5 V
nebo
4 dobíjecí baterie AAA 1,2 V

Životnost baterií:

6 měsíců (4 alkalické baterie 1,5V - 1200 mAh)
4 měsíce (4 dobíjecí baterie 1,2 V - 1100 mAh)

Tělo:

polykarbonát (PC)

Úroveň krytí:

IP30 (při montáži na zeď)
IP20 (při volném umístění pomocí stojánku)

Nezávazná poptávka

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů. Vyplněné osobní údaje budeme zpracovávat za účelem zpracování vaší poptávky nebo dotazu. Díky tomu vám budeme moci co nejdříve odpovědět a vyřešit váš požadavek. Pro více informací klikněte zde.

Pomůžeme vám

Pomůžeme vám s výběrem

Zavolejte technickou podporu na telefonu 727 946 254 nebo pište mail na stransky@tcele.cz

Čekejte prosím...
cross